Bu Blogda Ara

7 Aralık 2015 Pazartesi

Cookplus Harikalar Mutfağı Kış LansmanıHerkese merhabalar. Bugün yine aylar önce katıldığım çok keyifli bir etkinlikten bahsetmek istiyorum sizlere.
Ayşenur Hanım'ın daveti ile katıldığım çoğunluğu cookplus Harikalar mutfağı yarışması kazananlarından oluşan,
Chef's table mutfak okulu'nun şefi Serkan Bozkurt'la birbirinden farklı yemekler hazırladığımız oldukça keyifli bir etkinlikti. İlk olarak Harikalar Mutfağı ve Karaca Senin sofran hakkında bilgi aldığımız etkinlikte,blogger arkadaşlarımla Serkan Bozkurt eşliğinde yemek yapmak için mutfağa girdik.Serkan şef her zaman ki gibi yine bir birinden farklı lezzetleri bizlere hem anlattı hem de pişirmemize yardımcı oldu.

 Fotoğraflardan da belli olduğu üzere oldukça keyifli vakit geçirdik.Uzun zamandır görmediğim blogger arkadaşlarımı,ablalarımı gördüm,daha evvel tanışma fırsatı bulamadığım blogger arkadaşlarla tanıştım ve hatta şehir dışından severek takip ettiğim blogger arkadaşlarla bile tanışma fırsatı buldum.Anlayacağınız vaktin nasıl geçtiğini bile anlamadık.


 Gelelim o gün ne yemekler pişirdiğimize.Yukarı da da belirttiğim gibi birbirinden farklı lezzetler pişirdik,hatta o kadar farklı ki tariflerini bile yazmama kararı aldım :)
Aslında farklı olması çok önemli değil ama malzemelerin ve kullandığımız aletlerin çoğu her evde bulunmayacak cinstendi.Ama sizler isterseniz tabi ki yazarım,yalnız çikolatalı Terin hariç çünkü onu biz yapmadık,ikram edildi biz de afiyetle yedik.
Aşağıda yemekleri isimleri ve fotoğraflarıyla birlikte bulabilirsiniz.
Capucinno Balkabağı Çorbası ve Türkmen Saçak Peyniri 


Balkabağı çorbası capucinno ismini yukarı da gördüğünüz aletten alıyor.Çorbayı pişirdikten sonra bu basınçlı karışım şişesine doldurup köpürterek servis ettik.


Tandır Baklava ve Yabani Kırmızı Meyveli Sos


Kars Gravyerli ve Tokat Bez Sucuklu Siyez Bulguru Topları, 
İsli ve Tahinli Yoğurt Sos 


Çikolatalı Terin

Bu keyifli günde başta Ayşenur hanım ve Serkan şef olmak üzere emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın...

                                                     Twitter :    Reyhan Ksc
                                                     instagram :  reyhanksc
                                                     facebook:   anne eli gibi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

değerli yorumlarınız için teşekkürler...

blog sahibi değilseniz, alttaki adı/url yazan bölüme tıklayıp,adınızı yazarak yorum bırakabilirsiniz.
yorumunuz olumsuz bile olsa mutlaka yayınlanacaktır ve cevapsız kalmayacaktır,ancak hakaret içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacak dolasıyla yanıtsız kalacaktır.Bilginize !!!
sevgiler..